TFF 1.LİG 2020-2021 13. HAFTA | SAMSUNSPOR’umuz – Menemenspor

Maç hakkında yorumlarım.

Daha önceki haftalarda yazdığım gibi bu senenin “yedek ağırlıklı kadrosu” ile geçen hafta sıralamadaki yerimiz başarı sayılabilirdi, hatta ben bu maçıda biraz şans ve hakem yanımızda olsaydı kazanacağımızı gördüm, bununla beraberde şuana kadar belli bir başarı yakalamış sayılabilir takımımız. Bunuda hep dediğim gibi takım oyunu ile kazandık.

Bizim taraftar olarak anlamamız ve altını çizmemiz gereken bir nokta var.

“Biz öyle çok para harcayarak yada ilk sene bizi direk Şampiyon yapacak seviyede bu ligi bilen adamlara istediği paraları vererek transfer yapmadık “

Biz taraftarlar olarak kendimizi kandırmayı bırakalım, lige başlarkende yazdım bunları, Yüksel başkanda defalarca söyledi, bizim bütçemiz kısıtlı, her isteyene her istediği parayı VEREMEDİK, VEREMEYECEĞİZ DEDİ.

Ha bunu neden söylüyorum, bu algıyı öncelikle bırakalım, gerçekleri görelim, bizim başımızda belkide Samsunspor tarihinin en üst düzey hesap kitap ile ticaret yapan bir yöneticisi var, bu adam takıma bir bütçe ayırdı, bu kısıtlı bütçe ile transferler yapıldı, başkan bu sene olmasada, birkaç senede bu bütçe ile üst lige çıkabileceğimize inandı, yüksek bütçeli takım kurarak ilk sene zorlamak yerine bence süpriz ve ileriye dönük bu hamlelerle lige başladı.

Bu ne demek oluyor ?

Bu sene bu zamana kadar gelen takımımızda, geçen sene takımızda oynayan ve bu senenin “üst klasman” takımına yedek yazılan, guido, burak çalık, kubilay, ahmethan, ferhat, muhsin takımı sırtlıyor, guido her maç üstüne koyarak ilerliyor, burak çalık ileryen yaşına rağmen son dakikaya kadar oynatılmak zorunda kalıyor, ferhat orta sahanın vazgeçilmezi oluyor, kubilay takımın yıldız adayı olarak gösteriliyor.

Tüm bunların sebebi önce bahsettiğim konulardır, BİZ ÖLE LİGİ SİLİP SÜPÜRECEK ve AÇIK ARA ŞAMPİYON olabilecek bir kadro YA-PA-MA-DIK !!!

yedek forvertimiz dahi yok, Ahmethan ile ilerde gol arıyoruz, NADİR e forvet olduğunu ısrarla kamçılamak istiyoruz!

Tüm bu çerçevede , sene başında “kısıtlı bütçe ile” ilk sene olmasada geleceğe yapılan yatırımlar ile ortaya çıkan kadro ile gelinen nokta başarısız sayılmaz. Biraz şans yanımızda olsaydı bu maç galip gelip 1 puan farkla 2. sırada yerimizi alacaktık.

ÖNCELİKLE GERÇEKLERİ GÖRMELİYİZ, KADROMUZ ÇOK KISITLI ve YETERSİZ.

Benimde görüşüm bu takım takviyelerle daha iyi yerlere gelecektir, ama bu sene üst lige çıkmaması benim için sürpriz olmaz.

Hocayı çıkardığı kadroda, yaptığı değişikliklerde eleştirebiliriz, ama bu kadro ile bu kadar arkadaşlar. Bence olumsuz bakmak yerine GERÇEKLERİ GÖRMELİ, takımın yanında olmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.