1982 yılında Terme’de doğumluyum,nüfusa bu şekilde geçmiş,aslında Samsun-Çarşamba’da doğmuşum.

İlk Öğretim okulunu Çarşamba Helvacalı İlköğretim okulunda tamamladım.

Orta okulunu Kenan Evren Orta Okulunda bitirdim.

Liseyi yine Samsun-Çarşamba ilçesinde Çarşamba lisesinde tamamladım.

Daha sonra 1 yıl kadar üniversite sınavına hazırlanıp aynı zamanda babama Atölye işlerinde yardımcı oldum.

2001 yılında askere gittim, acemi birliğini İzmir Gaziemir’de, usta birliğini Kıbrıs Magosa Ordu Evinde geçirdim, oradan terhis oldum.

Askerde rahmetli babamı kaybettim, askerde haberini aldığımda yaşıyordu,ben hastaneye geldikten yaklaşık 1-2 saat sonra vefat etti.

Askerden döndüğümde evin tek erkek çocuğu olarak evimizde ve iş yerimizde sorumluluk alıp yaklaşık 3-4 sene atölyede çalıştım.

İş yerimiz sezonluk işlerle alakalı ürün yaptığı için kalan sürelerde Çubukçu Petrol de markette kasiyer olarak çalışıyordum.

Evde ve markette hobi olarak bilgisayar ve web işlerine merak sardım.

2007 yılında sonforum.org forum sitesini kurdum, o zamanlar forum sistemleri şimdiki sosyal medya siteleri gibiydi.

Aynı yıllarda akpartiforum.com’un vbulletin sistemine geçmesi ve bu noktada ilerlemesi için yönetime girip teknik sorumlu oldum.

Daha sonra hep yanına gidip geldiğim, eski ortağım her zaman abim kalacak olan Alattin Pak’ın teklifi ile İnternet Cafe işine onun yanında ortak olarak başladım.

2009-2019 yılları arasında web ve bilgisayar işlerinde kendimi geliştirip,webtasarım, vbulletin forum sistemleri, sunucu-hosting işleri, bilgisayar tamiri gibi alanlarda’da işlem yapabilmek için milenyum.net kurdum. Aynı zamanda internet kafe işini farklı bir yere taşıyıp kendim devam ettim.

Şimdi doğduğum ve büyüdüğüm yerde, Samsun-Çarşamba’da yıllardır esnaflık yapıyorum. Milenyum İnternet olarak hem internet cafe, hem bilgisayar teknik servisi, hem web tasarım hizmetleri veriyoruz.

Evli ve biri kız 3 çocuk babasıyım.

Ahmet ÖZYER