SAMSUNSPOR`umuz 0-2 Giresunspor

Maç hakkında yorumlarım.

Çok farklı bir maçtı bu bizim için, iyi bir kadro ve sağlam bir konsantrasyonla maça çıkmamız gerekiyordu, bence takımımız ilk 11 tercihinde ve oyun anlayışında doğru başlamıştı, bana göre çıkabilecek en iyi kadro ile maça çıktık, rakibe pozisyon dahi vermedik ki bu rakip bu ligin lideri, Kerem’in kırmızı kartına kadar kesinlikle oyunda üstünlüğü sağlayacağımızdan zerre şüphem yoktu, kubilay hamlesi ve kenarda bekleyen Tomane de bu oyunu ileriye seviyeye taşıyacak noktalardı, ancak Keremcan öyle bir hareketle kırmızı kart gördü ki, onun gibi bizlerde yıkıldık şaşırdık, kerem’in futbolunu eleştirebiliriz ama karekteri bu tarz pozisyonlara girme ve rakibe direk hamle konusunda asla taviz vermez, böyle hareketleri bilerek yapmaz, bu hareketi kırmızı kart ile yorumlanabileceği gibi sarı kart ilede değerlendirilebilirdi, hakem hakkını kırmızı kartla yani önceki maçlarda olduğu gibi bizim alehimize kullandı. Bu dakikadan sonra bambaşka bir senorya çıktı karşımıza.

Daha sonraki oyun anlayışı beraberliği kabul edecek bir anlayış değildi ve bana göre yanlıştı, guido ve burak çalık taze kan olarak oyuna girdi ama bu eksik durumla ve böyle bir maça hazırlanan psikoloji ile bu dakikadan sonra bize artı değil eksi katacak oyunculardı.Herşeye rağmen berabera bitirebileceğimiz bir maçı, saçma sapan bir top kaybı ile “Burak Çalık” ve topun peşine koşma zahmetinde DAHİ bulunmayarak, o saatten sonra altın değerinde olan “1” puanıda bize haram etti.

Kubilay’ın kırmızı kartıda bana göre ağır bir karardı, tamam bu tarz pozisyonlara kırmızı çalınabilir ama sarı kartında çıktığına defalarca şahit olduk, niye yine bizim alehimize hemde 10 kişiyken anında kırmızı kart çıkıyor? Bu hakemler hiç mi Samsun’dan veya Samsunspor taraftarından çekinmiyor, bu maçlarda gs,fb,bjk,ts gibi takımlar olsa bu pozisyonlarda direk kırmızı kartı çıkarabilirlermiydi? Önceki mesajlarda bir arkadaşımın da yazdığı gibi memleketin daleti nerede tam işliyor ki biz sahada bekleyelim.

Özetle iyi bir oyun başlangıcı, bana göre iyi oyun ve gelecek golden önce, Kerem’in ve hakemin katkıları ile yüz kere maç yapsak bir kere yenilmeceğimiz takıma böyle rezalet ötesi bir takıma kaybettik.

Bu durum çok ağırıma gidiyor, çok kızıyorum ama biz pes edemeyiz , bırakamayız, bu kadar yaklaşmışken takımımızı böyle adalet ve karakter yoksunu hakem ve yönetime ezdiremeyiz, gerekirse topyekün bir sosyal medya hareketi ile takımımızı ayağa kaldırmalı, bu her fırsatta bizi ezmeye çalışan hakem topluluğuna da takımımızın yanlız olmadığını göstermemiz gerekiyor.

Diğer taraftan hakemler ne kadar hatalı ise, son iki haftada 4 kırmızı kart gören oyuncularımız da o kadar buna prim vermiştir, nadir’in küfürü, gökhan’ın vurdurduymaz tavırları, kerem’in o dakikada kendine yakışmayan o kırmızı kartı ve kubilay’ın ben messiyim havaları biran önce sorgulanmalı ve gereken yapılmalıdır.

Hakemlerin bizim hatalarımızı dört gözle beklediği ve bu hataları en yüksek dereceden cezalandırdığı, oyuncularımınızın konsantrasyonunun ters anlamda takıma zara verdiği, hocamızın ve başkanımızın demoralize olduğu, şehre sanki ligten düştük gibi bir havanın geldiği şu dönemde, “biz taraftarların” şuanda sıralamada 2. olduğumuzu ve şampiyonluğun en büyük adaylarından olduğumuzu unutmamalı,takımımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkması HAYATİ VE ŞARTTIR.

Çok zor olacak belki ama ben inanıyorum, bu sene bir şekilde hedefe ulaşacak ve ait olduğumuz bir üst lige çıkacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.