Ümraniyespor – 2-2 SAMSUNSPOR’umuz

Ümraniyespor – SAMSUNSPOR’umuz maçı değerlendirmem.

Tahminlerimizin ötesinde bir maç daha geride kaldı,maça çıkmadan önce yenilenen ve bu lig için yeterli gördüğümüz kadronun bu maçı rahat alacağını düşünürken, ikinci yarının ikinci maçında takımızın defolarını erkenden görmüş olduk, bana göre bu maçın böyle geçmesinin iki sebebi var, ya Ümraniye üst lige çıkmak için puan durumunu görmezden gelip canla başla mücadele etmek için çıktı maça, yada SAMSUNSPOR için olağan üstü bir hazırlık geçirdiler, psikolojik ve fizik anlamında, adamlar sanki bize top oynatmamak bize orada 3 puan aldırmamak için yemin etmiş, yada özel teşvik almış gibi oynadılar. Hakemde bu futbol katillerine destek olurcasına her 2 dakikada bir oyunu durdurdu.

Burada önemle olan bizim takımımızın bu duruma nasıl cevap vereceğiydi, takım olarak özellikle burak ve yasin le bu sert futbola karşılık veremedik, ileride nadir de zayıf kaldı, adeta bu üç isim sert futbola karşı teslim olup sindiler. Bu şakilde top yapamadık, bulduğumuz az pozisyonlardan da faydalanamadık.Defansiz ortasaha görevinde dje nin yanında görev alan saveseviç de yumuşak kaldı, ben olsam bu sert futbolu gördüğümde dje nin yanına özellikle 1-0 devam ederken sevaseviç yerine ferhat’ı alırdım, böylece orta sahada daha sert ve sağlam durabilirdik. Takımımızın defosu özellikle kanatlarda sert futbola karşı dirençsiz olmamız bence. Bu tarz “pis” futbola cevap vermek kolay değildir, bunu birçok deplasmanda yaşadık, artık bu konuda tecrübeli olmamız gerekirdi, bu sert ve “pis” futbola karşılık vermek için hocanın b,c planları olmalı, bunuda göremedik maalesef.

Maçın son anlarında yaşanan o talihsiz olaya kesinlikle şaşırmıyorum, rakipten ve hakemden aksini beklemek saçma olurdu, önceki mesajlarımda söylediklerimin arkasındayım dje dje orada ekmeğini kaptırmayacaktı ne olursa olsun.Maçtaki bariz kural hatası tüm spor çevrelerince kabul görmüşken fedarasyonun nasıl bir karar alacağını hep beraber göreceğiz, maçın sonu olması ve berabera bitmesi sebebi ile bir kılıf uydurulup aynı yerden başlatılabilir mi, yada hiç mi tekrarlanmaz bunu zamanla göreceğiz.

Biz kendi işimize bakmalı, şampiyonluğa giderken bu tarz maçlara artık alışmış olmalıyız, rakip hangi tarzla oynuyorsa o şekilde cevap vermeliyiz, maçın son anlarında sakatlanma bahanesiyle düşüp “pis” futbolunu zirveye taşıyan oyuncunun, oyun tekrar başlayınca “iyileşip” nasıl tazı gibi koşup golü attığını, aynı hızla nasıl sevindiğine şaşırmamalıyız.Hem sahadaki oyuncular, hem kenardaki yönetim, hem de taraftarlar olarak UYANIK olmalıyız. Bu öz eleştirileri kendi aramızda yapıp,dışarıda kenetlenmeli, kural hatası sebebiyle maçın tekrarlanması için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.