SAMSUNSPOR’umuz – Tuzlaspor

SAMSUNSPOR’umuz – Tuzlaspor maç yorumum

Maça Hoca tahmin ettiğim kadro ile başladı, ( gökhan alsan hariç, onu 18 kişilik kadroya almayarak,yine esrarengiz kesiklerinden birine daha şahit olduk, bunu ilk haftalar şuan takımın neredeyse yıldızı olan ferhat’a da yapmıştı)

Maça çıkan kadromuz, tahmin ettiğimiz gibi diğer maçlara göre daha istekli ve galibiyete odaklıydılar, kalecimizin formda olması ve guidonun ekstra oyunu, galibiyette çok etkili oldu.

Çıkan ilk 11 maalesef sezon başı bu sene için takımızda beklediğimiz ilk 11 değildi, oynadığımız 10 hafta gördüğümüz futbol bunu gerektiriyordu.
Sezon başı ilk 11 e yazdığımız boli,caner,tomane sakat, plumain ve gyasi formsuz, yani; sezon başı bizim ve takımı kuran yönetiminin ilk 11 e yazdığı 5 isim yok, ve sezonun güçlü takımlarından ilk 4 te yer alan Tuzlaspor ile oynuyoruz.
Bu durumu sezon başından bu yana hemen hemen tüm maçlarda yaşadık, sakatlık ve covid yakamızı bırakmadığı gibi, ilk 11 oyuncularımızında forumsuz yada takıma uyum sağlamaması ( en iyi tabirle) yedek ağırlıklı bir kadro ile oynamamıza sebep oldu.

Dediğim gibi sezon başı kağıt üzerinde iyi yedek diye takımda kalmasını önerdiğimiz, goido, burak çalık, kubilay bu sezonun kurtarıcılarından oldu, bence bu durum bile kadro kalitesi bakımından diğer takımlardan çok alt seviyede olmadığımızı gösterir, diğer taraftan da her zaman söylediğim, takım oyununu da ne kadar başardığımızın göstergesidir.Çünkü bütün bu olumsuklara rağmen takımımız üst sırada bulunan Tuzlaspor’u güzel ve mücadeleci bir futbolla yendi şuan 3. sırada ve nispeten önümüzdeki ilk yarının kalan maçları daha kolay sayılabilir.

Olumsuz taraftan bakacak olursakta, “kanatlara bu sezon bizi uçuracak, süper ligtede bizimle beraber ilk sıralara oynayacak, bizi avrupa kupalarında oynatacak” kanat oyuncularımız tam bir fiyasko çıktı, “öve öve bitiremediğimiz” forvetimizde “idmanda” sakatlanarak ilk yarıyı kapattı ! Yedek aldığımız forvetimiz ise hala forvet olduğunu ispat etmek için uğraşıyor. Bu toplu olumsuzluklarada şansızlık diye bakarsak ikinci yarıda çok zorlanırız, bence transferde yapılan yanlışlık olarak görülmeli ve çok iyi iki kanat ve forvet transfer etmeliyiz. Ben orta sahada eksik olduğumuz konusuna katılmıyor, eksikliğimiz ferhat’ın “oynatılmaması” idi ve bu eksiklik bence giderildi, o mevkinin yedeği muhsin ve oğuzda ferhat yokken orayı dengeler.

Olumlu ve olumsuz iki bakış açısı ile durum değerlendirmesi yaptığımızda,şu andaki durumumuz başarı sayılabilir, ilk yarıda kalan maçlarımız nispeten daha kolay ve toplayabildiğimiz kadar puan toplamalıyız, ikinci yarıya başlamadan yapılacak transferlerle bu sene bu ligten ŞAMPİYON çıkabiliriz.

İnşallah seneye bu lanet covid belasından kurtularak süper ligte maçlar seyrederek takımımıza olan hasretimizi süper ligte gidermek nasip olur.

Bu vesile ile takımımızı bu güzel galibiyetten ötürü kutluyorum, bende bu galibiyeti covid ile mücadele eden başkanımıza ve başkan yarımcımıza armağan ediyorum. İnşallah tez zamanda iyileşip sevdiği bu futbol medyasında kendini tekrar sık sık görürüz, konuşmalarını takip etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.