SAMSUNSPOR’umuz 0 – 2 Adana Demirspor

Günümüz futbolunda 3 altın kural vardır bana göre 1. doğru kadro ile maça çıkmak, 2. rakibe göre doğru taktik anlayışı 3. doğru motivasyon, bazı maçlarda bunların üçü olmasada kazanabilirsin, bazı maçlarda biri olmasada kazanabilirsin, ama öyle maçlar oynarsın ki bu 3 altın kuralın biri bile yanlış olsa YENİLİRSİN, hemde çok ağır yenilgiler bile olabilir.

Biz bu maça bu kuralların üçünüde yanlış uyguladık bana göre,

birincisi kadro yanlıştı, sağ bekte erkam ofans anlamında hiç yok, defansif özellikleride kanat oyuncusu için yeterli değil, caner varken her ne kadar eski caner olmasada orada caner oynamalı, caner gerekirse 20 orta yapar , orada rakibi yorar ve birini gol yapsa bize kazanım sağlar,orta sahada oğuz save’nin görevini yapamaz, kubilayda yapamaz, save yi herkes eleştirirken o mevkide ne kadar önemli işler yaptığını uzun uzun yazmıştım, o alanda oğuz yerine daha defansif ve rakibi ısıran bir orta saha tercih edilmeliydi, gerekirse takım taktik anlayışı tekrar gelştirebilirdi. Kanatlarda hamroun gibi hızlı ve güçlü bir adam varken guido ile başlanmaz, guido her ne kadar sevsekte bu seviye için bence çok yetersiz, ilerde ise nadir bana göre maçın en büyük hatasıydı, adana demir özellikle istese ancak bu şekilde forvet ile başlardık, nadire gelen toplar orada tıkanıp kalıyor, nadir gerekli gereksiz çok geri geliyor pozisyonunu kaybediyor, ayrıca takımı özellikle atağa çıkarken frenliyor, bana göre golcü de asla değil. O mevkide mathias ile başlamalıydık, daha kadro açıklandığında mücize gerekli olduğunu zaten yazmıştım, ama bu sefer mücizede yetmedi.

İkinci olarak taktik anlayışımız rakibe göre değildi, rakip bize iyi analiz edip, orta sahada hemen oyununu kabul ettirdi,hiçbir şekilde top yapamadık,atak yapamadık, kanatlarımız çalışmadı, bu ezikliğe karşı hocamız taktik değişikliğini çok geç ve bana göre yanlış yaptı.

Üçüncü olarak bana göre en önemli husus, motivasyon eksikliğimiz vardı, takım zaten son maçlarda nasıl alarm verdiğini yazıp yazıp duruyordum, daha şampiyon olmadan havalara bindik, hem oyuncularımız hem hocamız formsuz durumda, bu maça sizce bu şekilde mi hazılarlanmak mı gerekirdi? Takımda ısıran rakibi boğan, oynanan kötü futbola isyan eden bir o tane oyuncumuz yoktu, sanki herhangi bir idman maçı oynanıyor herkez kendi havasında, sahada ŞAMPİYON YOKTU, bu motivasyon işinde her zaman övdüğümüz hocamız , özellikle deplasman maçlarında ve birkaç iç saha maçımızda maalesef iyi görüntü vermiyor. Es es maçında bile ne kadar ciddi olmamız gerektiğini uzun uzun yazmıştım, en önemli rakiplerimizden birine karşı oynadığımız maçta böylemi motive olur takım?

Hoca, her zaman kendini eleştirenlere hep sert yapmıştır, hem nalına hem mıhına vurmayı iyi bildiği içinde basın ve taraftar hep istediği gibi eleştirilerinde geri vites yapmıştır, ama biz kaç haftadır yazıyor söylüyoruz, takım ile bu kadar oynanmaz, sağ bekte erkam’ın ne işi var? Guido 20 hafta sonra nasıl ilk 11 oynuyor? mathias varken nadir ile neden başlanıyor, save neden iyi iken bile bu 11 den kesildi? Keramcem ‘den memnun isen neden sol bek için mücahit alındı? bunlar gibi çoğu soru soruluyor ancak hoca yine sert yapıyor.

Özetle sadece bu maç değil son haftalarda kötü kadro, kötü taktik ve kötü motivasyon ile düşüşe geçtik arkadaşlar, inşallah bu maçın sorumluluğunu alan hocamız biran önce takımı toplar ve gerçek ve sağlam 11 ile maçlara çıkmaya başlar, şampiyon gibi oynayıp tekrar çıkışa geçeriz, yoksa yine ekran başında saç baş yonmaya devam edeceğiz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.