Adana Demirspor-SAMSUNSPOR’UMUZ

Çok zor bir deplasmandan galibiyeti kaçırdığımız için üzülüyoruz, Ertuğrul Hoca, özellikle 75 den sonra oyun içine fazla girmedi nedense, ben hocayı diğer maçlarda daha heyecanlı ve oyuna direk olarak saha kenarından daha müdahaleci görüyordum hep, takım geriye yaslanıyor, neredeyse oyunu kendi sahasında kabul ediyor, o ara bile isyan edip takımı havaya sokmuyor, yada yeterli şekilde olmuyor bu. Takım 75. dakikadan sonra geriye çekilmese, başladığı futbol ve mücadele ile devam etse 3 puanla ayrılabilirdik.

Aslında diğer arkadaşlarımın görmediği bir konu var, Kubilay’ın sakatlanıp oyundan çıkması, (ki zaten ilk değişiklik kubilay oğuz olurdu sakatlanmasa bile) oyunu değiştirdi, nasıl mı ? Olumlu yönde değiştirmesi gerekirken, Oğuz’un hayal kırıklığı yaratacak performansı ile olumsuz yönde değişti takım, Kubilay kadar bile o kısımda defansif yönde oyun oynayamadı, müdahaleleri ve pas trafiği çok kötüydü, zayıf kaldı. Oğuz’un bu olumsuz performansı takım olarak geriye yaslanmamızın başlangıcıydı.

Saveseviç’in neredeyse %100 lük golü kaçırmasıylada rakip iyice agresif oynayıp sahamıza yerleşti, o gölü atsaydık maçı bitirmiştik.

Bu maç takımı, çıkan kadroyu göz önüne alırsak mücadele anlamında beğendim, goller kaçırdık, pozisyon bulduk, 75. dakikadan sonra geriye yaslanmamızı saymazsak, ezildiğimiz söylenemez. Bu durumu hocanın sorgulaması lazım, 75. dakikadan sonra takım bu şekilde değişmemeli.

Zor maçlarımızı Tuzlaspor dışında tamamladığımızıda düşünürsek 1-1 lik beraberliğe ve puan durumundaki yerimize sevinmemiz lazım.

Ayrıca geçen seneki kadro ile bile bu sene bu ligin favorisine kök söktürdük, sakatlıklar ve kovidli oyuncularımızın dönmesi ile, geriye kalan daha kolay diyebileceğimiz maçlarıda kazanarak lk yarıyı iyi bir yerde kapatacağımıza inanıyorum.

Her zaman söylediğim gibi, maçları kağıt üzerinde yazılı yıldızlar değil, sahada mücadele eden takım oyunu oynayanlar kazanır.

A.demirspor kadrosuna baktığımızda bizim takımdan çok çok üstün olduğunu söyleyebiliriz, ama takım oyunu oynayarak galibiyeti kaçıran biz olduk. Bu durum herşeyin ötesindedir ve bana göre en önemli silahımızdır.

Takımımızı kutluyorum, bence iyi yoldayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.