Manisa FK – SAMSUNSPOR’umuz Yorumum

Manisa FK 1 – 3 SAMSUNSPOR’umuz

Ertuğrul hocanın çıkardığı kadroda, (muhsin-farhat,gökhan alsan) orta saha üçlüsü, mücadeleci ve pes etmeyen yapılarıyla bize bu zor zeminde neredeyse ilaç oldu, allah yüzümüze güldü, zeminin bu şekilde olması ile beraber orta sahadaki mücadeleyi hep biz kazandık,( bu zemin, bu şekilde futbol bize yaradı) neredeyse rakibi ezdik, ilk yarı zaten rakip pes etmişti bence, ikinci yarıda bu orta sahadaki güçlü oyun, kanatlarda özellikle gizli kahraman guido ve burak çalıkla bize fırsata dönüştü, manisa karşısında bu 11 in orta sahada kazandığı maçı kanatlarımız ve ileride söylediğimiz bahattin taçlandırdı.

Bu maçı diğer yorumlarda söylediğim gibi önce hoca faktörü kazanmıştır, daha sonra hocanın tercih ettiği güçlü mücadeleci kadro, ilk yarıda hiç oynamadığı yerde oynayan ercan dahil oyuncu kadrosu hak ede ede rakibi oraya suya hapsetmiştir.Bunun için özellikle hocaya, daha sonra dişe diş, kana kan oynayan tüm oyuncularımıza sonsuz teşekkürler. Bu şekilde kim ne derse desin bu takım şampiyon olacaktır.

Elindeki kadroyu maçın zorluğuna, şartlara göre devamlı değiştiren Ertuğrul hocada kalitesini resmen kanıtlamıştır. Kubilay’ın ve Atabey’in oynadığı maçlarda olacak onlarda zamanı geldiğinde şovunu yapacaktır, ama asıl olan kadro tercihlerinin doğru yapılmasıdır ve bunun resmen kitabı yazılmıştır.

Manisanın attığı golü resmen çok kısa süredeki disiplinden koptuğumuz için biz hediye ettik, o gölü atmasalarda tamamen havlu atmış olacaklardı, ama şimdi en azından birkaç maç daha ilk sıra için elinden geleni yapacaklardır, o gölü yemeseydik mükemmel olacaktı.

Önümüzdeki hafta içinde yine bizim istediğimiz sonuçlar çıktı, amed sportif maçını kazandı ve rahat bir konuma doğru attı kendini, bizim maç bu yönden daha rahat geçecektir. Rakibimizin oynayacağı konya maçı ise daha önemli bir hal aldı, konya kendi evinde manisadan puan yada puanlar alabilir, bulunduğu konum gereği bunu zorlayacaklardır. Bu şekilde önümüzdeki haftalar içinde güzel haberler vermiş olim.

Biz yavaştan Çiftlik Caddesi için kendimizi hazırlayalım, dün gece rüyama kadar giren direkleride ilk yarada yaşamış oldum

:)

Özetle, bu ne güzel bir Cumartesi

:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.