SAMSUNSPOR’umuz 3 – 0 Amed SF Maç Yorumum

Düşündüğümün aksine belkide sezonun en rahat futbolu ile en rahat galibiyetini aldık, bunda rakibin kabullenişinin etkisi büyüktü,artı olarak özellikle Ertuğrul hocanın açıklamasından sonra hafta içi olmasına rağmen maça gelen 11 binin üstünde taraftarında etkisi vardı,oyuncularımızın rahat oyununa taraftar bu şekilde uymamış oldu ve sezonun ortalamasında bir seyirci sayısı ile maçımızı kazandık, hafta içi ve bu kötü saatte maça gelen tüm taarftarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Maçta muhsinin sakatlığını saymazsak beklenen bir 11 ile sahaya çıktı hoca, en fazla dikkat çeken isim bence kaptan Ercandı, helal olsun , bu kadar maç oynama yedek bekle, ihtiyaç olduğunda maçın adamı gibi oyna! İşte gerçek karakter budur, simge budur, bence sezonu şampiyon tamalayacaksak özeti budur! Ona sordu basın toplantısında bir arkadaşımız, dediki ” önceki sezonları göz önüne alırsan takımda sana göre değişen şey nedir” ? Ercanın en dikkat çeken açıklaması DİSİPLİN oldu, işte bu herşeyin açıklamasıdır.

Benim manisanın 5 puan önde olduğu zamanlarda söylediğim, “biz işimize bakalım, disiplinli oyanıp kazanalım,onlar mutlaka puan kaybedecektir, mesele bizim kazanmamız”

Şimdide diyorum ki, 7 puan öne geçmiş olsakda, hocanın dediği gibi kesinlikle disiplini elden bırakmamalıyız, asla ve asla şampiyon olduk havalarına girmemeliyiz, iş bitmedi arkadaşlar, kesinlikle BİTMEDİ!

Şimdi aynı disiplinle elimizden geldiğince tüm maçlara gitmeli, takımımıza 7 puan ilerde gibi değil, her maçı mutlak kazanmak zorunda olan, final oynayan bir takım gibi sahip çıkmalıyız.

Ne zaman matematiksel olarak şampiyonluğumuz garantilenir, o zaman işin keyfini süreriz. Bunu takımda aynı şekilde hocanın devam ettireceğinden şüphem yok, disiplin çok net görülüyor.

Şimdi önümüzdeki maça konsantre olmalı ve final olarak görmeliyiz, daha 10 final maçımız bulunuyor.Bunu unutmamalıyız.

Ben tekrar TARAFTARIMIZA teşekkür ediyorum, hocamıza ve futbolcularımıza teşekkür ediyorum, ve ERCAN‘a , o büyük ADAM GİBİ ADAMA, şampiyonluğumuzun bana göre SİMGESİNE teşekkür ediyorum.

Mesele Tüm maçlar yedek olsanda, sana ihtiyacımız olduğu zaman, tekmeye kafa atıp, o kafayı bantlayıp, diğer maça öyle çıkmaktır.

MESELE BAĞLANMAKTIR, İNANMAKTIR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.