İsmail Uyanık Samsunspor’daki görevlerinden ayrıldı

Konu ile ilgili yazım.

İsmail Uyanık, aslında bir kişi değildir, İsmail UYANIK bir felsefedir, bir duruştur.

Bunu gerçek manada anlamak için Samsunspor’un başında olduğu dönemi, bıraktığı dönemleri, tekrar geldiği dönemleri.

Kısaca geldiği ve gittiği dönemleri, o dönemin kurallarına göre değerlendirmek gerekir.

Neden geldiği dönemler değişsede bu isme olan sevgi değişmiyor, neden olduğu ligler değişsede başında olduğu takıma sevgi değişmiyor,neden başarılı olsa veya olmasa ismi tartışılmıyor hiç düşündünüzmü? Çünkü bu bir isim,kişi,kurum vs değildir, İSMAİL UYANIK bir duruştur, asla ve asla depğişmeyecek bir FELSEFEDİR.

Başkanın takıma geldiği son süreçte daha gelmeden nasıl heyecan yarattığını biliriz, geldikten sonraki hiç anlamadığımız ve anlamaya ihtiyaç duymadığımız şirketleşme sürecine nasıl destek verdiğimizide biliriz, çünkü bizim için şirketleşme nedir bilmek önemli değildi, şirketleşme veya leşmeme her neyse İSMAİL UYANIK doğru dediyse doğruydu,önemli olan FELSEFEYDİ.

Şimdi son dönemdeki gelişiyle beraber takımda klüpte neler değişti anlamak için spor umzanı olmaya gerek yok, spor klünün sosyal medya hesaplarının nasıl profosyonelleştiği, resmi sayfaların nasıl tek tek alındığı, resmi kanallarde nasıl profosyonel şekilde basın açıklamaları yapıldığı, statda giriş çıkışlarda taraftarın istediklerinin nasıl kısa sürede hayata geçtiğinden tutunda, klüp içinde ast üst ilişkisinden,en alttan en üste kadar olan değişeme bakın.

FELSEFENİN gelişiyle değişim her yerde kendini gösterdi,bu değişim önünde durulamayacak başarıları getireceği belliydi, fakat burda İsmail başkanın hesap edemediği, edemeyeceği bir konu vardı, oda YÜKSEL YILDIRIM,

Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu adamla değil klüp az katlı site yönetimi bile ortak düzgün yönetilemez,herşeyi planlayan başkan bunu öngöremedi, buda yaşanarak görülebilirdi belkide,yaşayarak dayanabildiği kadar SAMSUNSPOR menfaatleri için dayandı,ve sonunda yine aynı menfaatlerle dışarda kalmak için bıraktı.

Şimdi meseleye gelelim,SİZCE BU ŞARTLARDA GİTMELİMİYDİ? Bu çok net tartışılır,

Ama bana göre tartışlamayacak çok net olan bir gerçek var, bu işin doğru yönetilme FELSEFESİ gittiyse, ne kadar paran pulun olursa olsun,gelirsede hiçbir başarı kalıcı olmaz.!

Şahsım adına söylüyorum, hangi şartlarda olursa olsun bırakıp gitmesini asla doğru bulmuyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.