SAMSUNSPOR’umuz 3-0 Ümraniyespor

Ümraniye maçı ile alakalı yorumum.

  1. Maçımızı oynadık, takım ilk hafta yaptığım yorumla benzer görüntüde, daha tam madana hazır değil, bunu ilk yarıda net olarak gördük, ama yine söylediğimiz gibi her maç üstüne koyarak devam edecek,5. haftaya kadar bir şekilde puanlar toplayarak, hem kemik kadro, hemde daha sonra oyuna katılacak oyuncular olarak hazır hale gelecektir.

İlk 11 hemen hemen oturmaya başlıyor, sakat olan gyasi dışında izlediğimiz kadarıyla defans hattı caner, yalçın, boli, kerem, orta sahamız (oğuz,ferhat,muhsin) değişmeli, gökhan alsan, savesevic , ön taraf ise, Plumain, burak (gyasi) tomane şeklinde olur.

Burada önemli olan ise, yedekteki oyuncularımızın performansı, geriye dönük orta sahamızda ilk 11 de formayı kim kapacak? Oğuz, Ferhat, Muhsin kendi aralarında rekabet halinde olacaklar, orta sahada Kubilay kendini ne zaman ilk 11 e atabilecek, kanatlarda guido ve enes oyuna girmeyi her an düşünen ve girincede elinden geleni yapacak potansiyelde.Ahmethan ilerde ve kanatlarda sonradan oyuna girmesine rağmen nasıl etkili olduğunu gördük. Defansımız zaten zengin, yeni kara oğlanı daha sahada görmedik bile.

Özetle, kadro kalitesi, rekabetçi kadro seçimi, bu kadro seçiminin ileride doğrudan takımımıza vereceği olumlu hava ile, disiplini elimizden bırakmazsak ki, burada hocamıza güveniyorum. Güzel günler bizi bekliyor.

İlk hafta ve bu yorumumun başında da söylediğim gib, takımımıza birkaç hafta daha uyum için zaman lazım, bu zamanı en iyi şekilde puanlar alarak geçirebilirsek, inşallah hedefe ulaşacağız.

Transferlerimizden kevin boli,sevesevic, plumain ve ilk hafta olmasına rağmen Tomane’yi beğendim. Bence boş adamlar alınmamış, bunu zamanla daha iyi göreceğiz, savesevic için sabırlı olalım, daha çok güzel maçlarını izleyeceğiz.

Bir parantezde her sene övdüğüm ama kendini geliştirmesi gerektiğini söylediğim Enes İslam İlkin, bu çocuğa verebildiğimiz kadar şans vermemiz gerek,kendini mental olarak geliştirdiyse oda bize çok şeyler katacak.

İnşallah, bu pandemi sürecinin verdiği olumsuz havadan en az etkiyle böyle güzel skorlar alıp, bu yolda emin adımlarla devam ederiz.

Tabrikler SAMSUNSPOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.