SAMSUNSPOR’umuz 1 – Akhisarspor 0

Bugün ilk 11 için yazdığımız boli,gaysi,saveseviç,burak çalık gibi çok önemli isimler yoktu,yine ilk 11 oyuncumuz gökhan alsan maçın başlarında sakatlandı,ayrıca yedeklerde hocanın kullandığı ileri uçta tek alternatifimiz Ahmethanda yoktu,hocanın lig başlamadan çok altertatifli kadromuz olması lazım, bu sene özellikle covid dolayısıyla takımlar çok zorlanacak demişti, bunu daha 3. hafta yaşamış olduk. Bu eksiklerle çıktığımız maça kötü başladık, maçta pozisyon üretemez,özellikle ileride oyun kuramazken, Gökhan Alsan’ın sakatlanması ile, haftalardır gözlerimizin aradığı Kubilay’ı hoca bana göre süpriz bir şekidle oyuna aldı, Kubilay’ın oyuna girmesiyle ileri hatta oyuncularımızın pas alış verişi bile değişti, birkaç ara pası ve topu aldığında hemen oyunun yönünü değiştirerek pozisyonada soktu bizİ, Kubilay’ın attığı pasta guido iyi kullanabilse golde attırmış olacaktı. Bu ileride olumlu oyununu attığı klasik gollerinden biri ile taçlandırdı.
    Geçtiğimiz sene özellikle zor deplasmanlarda mücade etmediği ve topu ezerek rakibe kaptırdığı için onu en fazla eleştiren isimlerden biride bendim, ama İlyas Kubilay’ın yanına iyi mücadele eden defansif orta sahalar koyarsan, onu özgür bırakırsan, bu sade futbolu ile hem bize hemde kendine çok şeyler katar.Özellikle bu eksik dönemlerde kullanılması gereken ilk isimlerden olmalıdır.

    Kanatlarda sol bekimiz Kerem’i beğendim, kendi yetenekleri ölçüsünde elinden geleni yaptı, benim için solda sağ bekimiz caner gibi mücadeleci olması,adama yapıştımı bırakmaması, toğu aldığında da hızlıca ileri takımı taşıyabilmesi, bunu bugün elinden geldiğince yaptı.
    İleride forma alan Guido yine zor zamanların adamı olduğunu, kanatlarda her zaman ilk alternatiflerden olması gerektiğini gösterdi.Onun bu oyunu her zaman takım için avantajdır.
    Son dakikaya kadar ileride mücadeleyi bırakmayıp yorulmadan mücadele eden Tomanede yalnız kalmasına rağmen elinden geleni yaptı.
    Plumain oyunun belli dönemlerinde hızı ve adam eksiltmesiyle yararlı olacağım diyor, ama bir bakıyorsun kaybolup gidiyor, maçın ilerleyen dakikalarında hocanın oyundan almasının sebebide bu, oyundan düşmemesi lazım, ama bunu kontrol edemiyor.
    Defansımız Boli’nin yokluğunda görev adamı Veli ile beraber iyi görüntü verdi, kalemizde pozisyon görmedik desek yalan olmaz.
    İlerleyen dakikalarda Ercan’ın nasıl topları kestiğini, nasıl zor anlarda fauller alıp oyunu durdurduğunu hep beraber izledik, görev adamı böyle olur işte.

    Özetle bu kadar eksiğe rağmen, Kubilay,Veli, Guido ilerleyen dakikalarda oyuna giren Ercan, üzerine düşen görevi yerine getirerek bize bu 3 puanı hediye ettiler. Bunda hocanın sezon başlamadan, ilk yazdığım cümlelerinin etkisini olduğunu söylemek lazım. “Her seneden daha fazla geniş ve kaliteli kadroya sahip olmamız lazım” demişti. Covid işin içine girdiğinde ne kadar haklı olduğunu gördük.

    Bu vesile ile ilk 11 e yazmadığımız, yedekten girip, ellerinden geleni fazlasıyla yapıp, milli takım arasına girmeden bize ilaç niyetinde 3 puanı kazandıran görev adamı oyuncularımızı tebrik ediyorum.

    Aksayan yanlarımız var, ama ben hocanın bu TAKIM olma özelliğini seviyorum, ve bu konuda ona güveniyorum, gelen giden kim olursa olsun, anlık eleştirilerimiz oluyor, ama biri gelip bayrağı teslim aldığında gereğini yapıyorsa, burada geminin kaptanının payı büyüktür. Hocanın bu özelliği er yada geç bizi sonuca ulaştıracaktır.Aradan sonra çok daha iyi olacağımıza inanıyorum.
TEBRİKLER SAMSUNSPOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.