Samsunspor Lider – Samsunspor Gümüşhanespor

Samsunspor Gümüşhanespor ile ilgili yorumlarım.

Liderliği ele geçireceğimiz bu haftada ikinci yarının ilk maçında takımızda gole kadar bir baskı vardı, bu baskı golden sonra yerini bence rahatlığa bıraktı, özellikle 3. golden sonra hocanında dediği gibi bize yakışmayan bir şekilde oyunu ciddiye almadık, o ara bir iki pozisyonda verdik.

Maça golle başlayabilirdik, ilk dakikada kaleciyle karşı karşıya kalan bahattin topu uzak direğe bırakamadı, burada ilyas’ın pası mükemmeldi.

Yeni transferlerimizden bonus’a

:)

bizim bölümde bulunan tüm taraflarlar ve arkadaşlarım bayıkdık, bu adam çok sağlam, on numara transfer oldu, önceki takımdaki maçlarınıda göz önüne alırsam bence nokta atışı, çok sakin, hızlı ve oyunu çok iyi kurabiliyor. Ayrıca özellikle kritik ve net müdaheleleride çok yerindeydi. Bence budur.

İkinci transferimiz ibrahim halil ise ikinci yarıda girdi oyuna, bence ilk maç için yeterli süreyi aldı ama çok tutuktu, ilk maçın heyecanındansa normal karşılarız, inşallah öyledir, yüzde yüzlük bir golüde çok kötü bir şekilde kaçırdı, ilk maç ve aldığı dakika itibariyle bence heyecanlı göründü.

Solda gökhan bu maçta bence diğer maçlara göre daha iyiydi, ileri çıkmaları ortaları ve ileriye katkısı çok daha iyi ve yerindeydi, orayı eksik diyordum ama bu maç gibi oynarsa yeni transfer bile sayılabilir.

Sağda canerden bahsetmemize gerek yok, yine takımı taşyan isimlerdendi.

Gökhan alsanın golleri çok güzeldi, orta sahadaki futbolu da iyiydi, inşallah böyle devam eder.

İleride atabey ve bahattin çok tutuk oynadılar, özellikle atabey aldığı topları süremedi,pas dahi veremedi çoğu pozisyonda, ama kafasına gelen topu gole çevirerek yine bitiriciliğini gösterdi.

Takımın 3-0 dan sonraki o halini ertuğrul hoca gibi bende beğenmedim,maç skoru ne olursa olsun, oyun disiplini ve ciddiyeti bırakmamaları lazım. Bunun dışında takım olarak iyiydik, takımımızı yürekten kutluyorum.

Önceki mesajlarımda yaza yaza elim ağrımıştı, ne diyordum ? “Siz rakibe bakmayın, kendi işimize bakalım, rakip çok puan kaybedecek, önemli olan bizim takımımız.” İşte bunu gördüğüm için çok ama çok mutluyum.

Şimdi mesele bulunduğumuz yerin kıymetini bilmek ve burada kalmak.

Bunu başarmak iç sahalarda değil, manisanın puan kaybettiği zonguldak deplasmanında olduğu gibi, o sahalarda asıl mücadeleyi göstermek, daha ne sahalarda ne kötü şartlarda oynayacağız, belki kar yağacak, çamurun içinde kaybolacak top, asıl o deplasmanlarda göstermeliyiz gerçek istek ve arzuyu.

Bizim için bu dakikadan sonra önemli olan husus, iç sahadaki maçlar değil, onları zaten kayıpsız geçeceğiz, asıl mesele “kolay görünen ZOR DEPLASMANLARDIR.”

BU KOLAY MAÇLARA DİKKAT EDELİM YETER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.