Pendikspor – SAMSUNSPOR’umuz

Pendikspor – SAMSUNSPOR’umuz maç ile ilgili görüşlerim.

Geliş zamanlaması ve şekli ile içime sinmese ve tepki göstermiş olsamda Ertuğrul Sağlam isminin neleri değiştirdiğini, nasıl uzun yolda ve kısa vadede net çözümler ürettiğini görmek beni mutlu ediyor.

Bu maçta kısa ve uzun vade için konuşmak istediğim isim Ertuğrul Sağlam.

Rakibin çok hırslı ve istekli başladığı bu zorlu maçı oyunu iyi okuyup orta sahada yaptığı değişiklikler ile ve saha kenarındaki psikolojik savaşı ile kazanmayı bildi. Diğer senelerde olsa idik bu sert futbolda 90 dakika saha içinde ezilmiş kubilay ve bahattini seyrederdik. Ama Ertuğrul hoca ne seyretti nede seyrettirdi. Güçlü bir orta saha ile kısa vadede direk oyuna etki etmesini bildi, saha kenarındaki 90 dakika oyunun içinde olması sahadaki 11 i etkiliyor ve rakibin sert ve hırslı futboluna aynı şekilde karşılık veriliyor, bu tarz deplasmanlarda hep puan kaybettik biz, ama bu maç öyle olmadı, sebebide saydığım kenardaki hocanın etkisidir. Orta sahada ilyasın yerine giren Muhsin mücadelesi ve sade futbolu ile kısa sürede almış olsa bence ilerisi için umut verdi, ilerde bahattinin yerine giren ibrahim halil attığı güzel golle kalitesini gösterdi, ilk maçlardaki üzerinde olan heyecanı atarsa çok daha iyi oynayacağı belli oluyr.

Uzun vadede ise yine hocanın doğru tercihlerinden olan savunmaya takviye isteğinin ne kadar doğru olduğunu dün resmen yaşadık, savunmadaki eksiklerimize rağmen direk bir oyuncumuzun daha sakatlanarak çıkması veli transferinin ne kadar doğru planlandığını oyuna girme anında gördük, iyi transfer olduğunuda oyunda gördük.

90 dakika boyunca zor bir deplasmanda nasıl rakibe kafa tutulur, nasıl sertliğe sertlikle, mücadeleye mücadele ile karşılık verilir, yavaş yavaş takımımızda görmeye başlıyoruz, bunun çok daha ileriye gideceğini kazandıkça göreceğiz.

Ne kadar eleştirmiş olsakda Ertuğrul Sağlam’ın ona verilen yetkiler ile tam bir menager-patron edasıyla transferden tesisleşmeye, altyapıdan kurumsallaşmaya etkilerini, hakimyetini hissetmemek mümkün değil.Bu hakimiyet olumlu yönde artacak devam edecektir, inşallah hayattaki yanılmalarımdan hep böyle mutlu ayrılırım

:)

Belki şuan için erken, ama net gördüğüm bunlar, Hoca sazı eline almış, aldığı yetki ve sorumlulukla çok güzel çalıyor. HELAL OLSUN, ALKIŞLIYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.