Eskişehirspor 0 – 1 SAMSUNSPOR’umuz

Ben farklı bir noktadan bakacağım bu hafta, teknik taktik değerlendirilecek bir maç oynamadık zaten.

Hoca’nın da dediği ve malum olduğu üzere, ilk 11 i net şekilde oturtamadık, bunda sakatlıklar kovid çok etkili oldu, yapılan geç transferlerde bu durumun tuzu biberiydi.

Bu konuda hocaya katılıyorum ( transferlerin geç katılması hariç) ancak; sahaya çıkan yeni oyuncularımıza bakıyoruz sahada duramıyor, arkadaş bir adamın kovid’ten dönmesi, yada takıma geç katılması, yada sakatlıktan dönmesi, futbolunu, koşmasını, hatta sahada durmasını da bu kadar etkiler mi? Bu adamlar iyileşme dimi, bu adamlar seçilerek alınmadı mı? Beraber hiç mi idman yapmadılar, forvet almışız top sürmesini unutmuş sanki, kanat almışız, en birinci görevi topu sürmesinden, bir tane adam geçmesinden aciz, aldığını geriye atıyor. Tamam, olumsuzluklar etkiliyor olabilir ama insana futbolu unutturacak seviyede olur mu?

Bu olumsuz durumun iki seçeneği var, ya gerçekten saydığım olumsuzluklar bazı topçularımıza futbolu unutturmuş, yâda transferlerde sınıfta kaldık gibi, inşallah ikinci söylediğim değildir de biraz olsun kendini toplar futbolcularımız.

Bu maçı galip geldik diye olumlu görecek halimiz yok, maalesef çok darmadağın bir oyun yapımız var, kanatlarımız çalışmıyor, ileri ucumuz sahada duramıyor, orta saha tercihlerimiz doğru olmuyor, takım yorgun ve stresli görünüyor. İlerleyen günlerde özellikle mental anlamda takımımızın biran önce toparlanması şart. Bunu sağlayacak olan güç ve tecrübe hocamızda var, inşallah bu olumsuz hava biran önce dağılır, takımın eğer gerçek yetenekleri bu değilse biran önce kendine gelmesi lazım.

Bu maç bize iyi bir hazırlık maçı, moral maçı, gerçekleri görme maçı oldu, önceki mesajlarda yazan arkadaşıma katılıyorum, 3-0 ın ardından bir dilek dileme hakkımız olsa anca bu kadar olurdu. Bu maç seçilirdi.

İnşallah tez zamanda şu lanet covid den kurtulup, toparlanır takımımız.

Oyuncularımızın kendilerine gelmeleri lazım, eğer bu kendileriyse, işte o zaman vay halimize!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.